Skrzynia biegów używana – czy warto ją kupić?

Okazało się, że stara skrzynia biegów z samochodu nie jest nawet do naprawy. Tzn. można by postarać się o to, ale wartość tego mogłaby równać się z zakupem nowego samochodu. Nie ma sensu. Pozostaje więc kupić nową skrzynię biegów lub zorientować się, czy na rynku nie ma dostępu do używanych przekładni, do wymiany.

Uwaga! Powstaje pytanie – czy zakup używanej skrzyni biegów ma sens. Teoretycznie tak, praktycznie – to zależy. Jeżeli ktoś bierze się samodzielnie za zakup przekładni z nieznanego źródła, może doprowadzić do utopienia swoich pieniędzy w czymś, co i tak za miesiąc lub dwa ulegnie awarii. Jeżeli ktoś kupuje skrzynie biegów ze źródła zaufanego, wiedząc o tym, że ma do czynienia z produktem w dobrym stanie technicznym, to jak najbardziej można pozwolić sobie na zakup. W szczególności, że można przy tej okazji zaoszczędzić całkiem sporą sumę pieniędzy.

Trzeba być jednak świadomym tego, że zakup używanej skrzyni biegów należy powierzyć mechanikom, którzy faktycznie mają takie swoje zaufane źródła zakupu różnych części.

 

Skrzynia biegów używana – czy warto ją kupić?
Przewiń na górę