Narzekactwo wrodzone

vfdb trs

Są ludzie którzy chorują na ”narzekactwo wrodzone”, choroba ta objawia się tym że potrafią cały dzień narzekać, mało tego szukają kogoś kto mógłby z nimi ponarzekać wtedy zazwyczaj świetnie się czują. Mówią że jest źle, że państwo do dupy, że zupa jest gorzka, że ludzie są do niczego , obgadują partnerów, wszystko co tylko może wpaść do ich kotła krytyki. Potrafią siać taki ferment cały dniami i mają zawsze wymówkę oraz setki argumentów którymi przekonują najpierw siebie a potem innych: mówią że nic im się nie udaje ,ze pech ich prześladuje , że bóg ich ukarał, że nie mają pieniędzy i że mają problemy tak jakby tylko oni je mieli i potrafią stękać cały dzień, a w tym czasie mogli by zrobić coś dla lepszej przyszłości bo ja tak robię codziennie i myślę tak jak.. No właśnie jak zrobić zarobić… jak coś stworzyć… po prostu gdy czegoś nie wiem to szukam jak np ktoś inny sobie poradził z tym problemem.

Problemy to fajna sprawa, dzięki nim mamy doświadczenie i w lepszej już przyszłości wiemy jak postąpić aby ich uniknąć, poza tym każdy problem da się obrócić na własną korzyść, bez problemów świat był by idealny było by nudno.

Planować przyszłość, tak warto zaplanować przyszłość czasami kosztem chwilowej wygody i komfortu na komfort w przyszłości, oczywiście wszystko z umiarem.

A teraz najważniejsze, prawie zawsze być obecnym i cieszyć się chwilą Tu i teraz. Być w czasie teraźniejszym.

Narzekactwo wrodzone
Przewiń na górę